Kręgle Ostrów Wielkopolski

Mięśnie kapturowe

Off 154
Mięśnie kapturowe
1 vote, 2.00 avg. rating (57% score)

miesnie-kapturowe-7Nietrudno zauważyć w ciągu ostatnich lat wzrost zainteresowania sportami siłowymi wśród społeczeństwa. Niestety, w parze z pasją nie zawsze idzie mądrość i technika. Z tego też powodu planuję napisać kilka tekstów, które przedstawią kulturystykę i podnoszenie ciężarów od racjonalnej strony. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej jednemu z najpopularniejszych sprzętów wykorzystywanych do tego treningu.
Każdy wie, jak wygląda sztanga. Skoro nie ma potrzeby jej opisywania na podstawie wyglądu, przejdźmy od razu do jej części składowych. Składa się ona z gryfu, który jest centralną częścią przyrządu. Ma on postać stalowego gryfu, za który osoba ćwicząca ma sztangę pochwycić. Po bokach sztangi znajdują się obciążniki w postaci ciężkich, stalowych krążków. Najczęściej cięższe krążki zakłada się bliżej środka ciężkości. Ma to oczywiście podstawy techniczne, dzięki temu zyskujemy zwiększoną stabilność. Poza tym warto wspomnieć o zaciskach, które blokują ich zsuwanie się z gryfu.
Jeżeli chodzi o partie mięśniowe, które możemy ćwiczyć za jej pomocą, to zależy to ściśle od wybranego przez nas ćwiczenia. Przy wyciskaniu żołnierskim pracują triceps i mięśnie kapturowe, podczas wyciskania na ławeczce mięsień piersiowy i bark, a przy przysiadach nogi i plecy.

Inne artykuły:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy warto zainwestowaćw dobre suplementy i odżywki podczas odchudzania?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze:

Losowe artykuły:

  • Suplementy diety

    Suplementy diety Suplementy diety są coraz częściej zażywane przez Polaków, ale również przez obcokrajowców. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że ludzie jedzą niezdrowo i szybko i brakuje im witamin oraz minerałów. W dzisiejszych czasach ludzie nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków. Większość z nas kupuje gotowe jedzenie, zawierające wiele konserwantów i barwników….

  • Siłownie zewnętrzne

    Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna w życiu każdego człowieka. W naszym zmotoryzowanym świecie coraz więcej osób nie ma jednak czasu i chęci by poświęcić nieco czasu na sport lub jakikolwiek chociaż rodzaj aktywności na świeżym powietrzu. Wiele osób, jeśli już decyduje się na jakąś formę aktywności, to wybiera siłownie i fitness kluby, gdzie pod okiem…

  • Wczasowicz nad morzem

    Do ulubionych miejsc, w których odpoczywają Polacy jest Bałtyk. Nad morze bałtyckie przyjeżdżają nie jedynie Polacy, ale też coraz więcej cudzoziemców. Właśnie nad wybrzeże bałtyckie wpadają wszyscy, którzy kochają słońce i żółty piasek oraz wylegiwanie na plaży. Karwia to miejsce, do którego wpadają urlopowicze, którzy szukają spokoju i nie bardzo zapchanych plaż. W miesiącu lipcu…

Kategorie